Ośrodek i okolica

Nasz obiekt zajmuje obszar 20 hektarów, z czego 12ha to pastwiska przeznaczone na wypas dla koni.

Do celów treningowych udostępniamy 3 ogrodzone place, w tym- duży maneż piaszczysty z kompletem przeszkód, mały czworobok piaszczysty o wymiarach 20×40 z literami oraz duży plac trawiasty.

W sąsiedztwie dużego placu usytuowany jest przeszklony budynek, pełniący w okresie wakacyjnym rolę stołówki, natomiast poza wakacjami kawiarni oraz centrum konferencyjnego. Na parterze znajduje się jadalnia z kominkiem, łazienka,  wyposażone zaplecze kuchenne oraz biuro. Na piętrze znajdują się 3 pokoje gościnne oraz łazienka. Kawiarnia idealnie nadaje się na różne imprezy okolicznościowe.

Dysponujemy bazą noclegową z pokojami usytuowanymi bezpośrednio nad stajnią, a także budynek mieszczący wyłącznie pokoje wraz z łazienkami.

Na terenie ośrodka dysponujemy również piętrowym domkiem myśliwskim z gankiem, usytuowanym nad stawem, w otoczeniu pastwisk.

Atutem naszej stajni jest spokojna, zalesiona okolica , doskonale nadająca się do krótkich, jak i długich wyjazdów w teren jak również wycieczek pieszych lub rowerowych. Organizujemy również rajdy, urozmaicone dzięki zróżnicowaniu terenu- przeprawiamy się przez pobliskie rzeki oraz wzgórza.

W pobliżu Stadniny znajduje się niewielkie jezioro Runowo, z wydzieloną plażą, kąpieliskiem oraz pomostem.

W naszej okolicy znajduje się również Rezerwat Przyrody Grodzisko Runowo, będący rezerwatem leśno-archeologicznym. Ochronie rezerwatu podlegają stanowiska buczyny, buków i dębach o obwodach przekraczających 3 metry, jak również pozostałości słowiańskiego grodziska wraz z osadą i cmentarzyskiem kurhanowym nad rzeką Pogorzelicą (pochodzącymi z II połowy IX wieku). Stanowisko archeologiczne jest wpisane do rejestru dóbr kultury i zostało objęte ścisłą ochroną konserwatorską.