Nasza historia

Stadnina Koni Runowo została założona w 1996 roku przez Piotra Miśkowicza. Prowadzona była tu przez niego hodowla koni, głównie rasy małopolskiej. Konie sprzedawane były osobom prywatnym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Oprócz hodowli, Pan Piotr dzielił się z nami swą pasją, jaką było samo jeździectwo. Organizowane w Stadninie jazdy konne, rajdy, a także możliwość startów w zawodach rangi regionalnej przyciągało do Runowa kolejnych adeptów sztuki jeździeckiej. Niemal od początku istnienia Stadniny prowadzone były tu również wakacyjne obozy jeździeckie – Wakacje w Siodle – które z pewnością zapadły w pamięć wielu osobom, wciąż wracających do Runowa.

W sierpniu 2010 roku odszedł od nas wielki mistrz, założyciel Stadniny Koni Runowo, który przez 14 lat samodzielnie ją prowadził i był wzorem dla wielu ludzi. Ten dzień wstrząsnął nami i była to największa lekcja, jaką otrzymaliśmy od Pana Piotra. Nie będzie już więcej wykładał nam o koniach, jeździectwie i myślistwie. Jednak dzięki jego pasji, zaangażowaniu i miłości do koni, możemy kontynuować jego marzenie. Marzenie o miejscu przyjaznym dla tych wspaniałych zwierząt, a także miejscu, w którym swą pasję do koni i jeździectwa odkryją i będą kontynuować kolejni adepci jazdy konnej.