o nas

Stadnina Koni Runowo została założona w 1996 roku przez Piotra Miśkowicza. Nasz obiekt zajmuje obszar 20 hektarów, z czego 12ha to pastwiska. Nasze konie to zwierzęta zróżnicowane pod względem budowy i charakteru, dzięki czemu każdy jeździec znajdzie konia dla siebie. Posiadamy wierzchowce zarówno dla początkujących, jak i do treningu ujeżdżeniowego czy skoków. Do celów treningowych udostępniamy 3 ogrodzone place- duży maneż piaszczysty, mały czworobok piaszczysty 20×40 z literami oraz duży plac trawiasty. Dysponujemy również kompletem przeszkód.

Atutem naszej stajni jest spokojna, zalesiona okolica, doskonale nadająca się do krótkich, jak i długich wyjazdów w teren. Organizujemy również rajdy, urozmaicone dzięki zróżnicowaniu terenu- przeprawiamy się przez pobliskie rzeki, jezioro oraz wzgórza.

W czerwcu 2006 roku do użytku oddany został nowy budynek. W okresie letnich wakacji pełni rolę stołówki dla młodzieży, a poza wakacjami kawiarnia a także naszego centrum konferencyjnego. Na parterze znajduje się jadalnia z kominkiem i telewizorem, wyposażone zaplecze kuchenne oraz biuro. Na piętrze znajdują się 3 pokoje dla gości, toaleta i łazienka. Kawiarnia idealnie nadaje się na różne imprezy okolicznościowe. W 2010 roku do użytku oddany został nowy budynek z pokojami i wysokiej jakości wyposażeniem. W czasie wakacji i poza sezonem służy jako miejsce noclegowe. Gwarantujemy domową atmosferę, miejsce spokojne, w którym można wypocząć wśród koni i piękna przyrody, a także zasmakować naszej domowej kuchni.

W sierpniu 2010 roku odszedł od nas wielki mistrz, założyciel Stadniny Koni Runowo, który przez 14 lat samodzielnie ją prowadził i był wzorem dla wielu ludzi. Ten dzień wstrząsnął nami i była to największa lekcja mistrza, który już więcej nie będzie nam wykładał o koniach i myślistwie – dzięki jego zaangażowaniu i miłości do koni, możemy kontynuować jego marzenie. Marzenie o miejscu przyjaznym dla tych wspaniałych zwierząt, a także miejscu, w którym swą pasję do koni i jeździectwa odkryją i będą kontynuować kolejni adepci jazdy konnej.

Obiekt czynny jest przez cały rok.

Serdecznie zapraszamy!